Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

2 asırlık tarihi konak yangının boyutu gündüz ortaya çıktı

2 asırlık tarihi konak yangının boyutu gündüz ortaya çıktı2 tarihi konaktan geriye harabe dönmüş bir hal kaldıKARABÜK – UNESCO Dünya Miras Şehirleri arasında bulunan ve Osmanlı Kültürünün yansıtıldığı Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gece yarısı meydana gelen yangın sonrası 200 yıllık iki tarihi konaktan geriye binanın iskeletleri kaldı. Yangın sonrası ortaya çıkan manzara ise ile havadan drone ile görüntülendi. Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 200 yıllık iki tarihi konak çıkan yangın sonrası alevlere teslim oldu.İlçeye bağlı Tarihi Çarşı bölgesinde otel olarak kullanılan Osman Şenol ile bitişiğinde bulunan Ali ve Orhan Demirci’ye ait tarihi konak alevlere teslim olmuştu. Alevlerin adetaya geceyi aydınalttığı yangına, Safranbolu ve Karabük belediyelerine ait itfailerin yanısıra, KARDEMİR ve Orman İşletmesine ait aranzöz ile su tankerleri ile müdahale edilmişti. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonrası kontrol altına alınan yangının boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Otel olarak kullanılan 3 katlı konak son 2 katı büyük hasar alırken, Demirci kardeşlere ait konaktan ise geriye adeta iskeleti kaldı. Drone ile havadan görüntülenen konaklardan geri ise adeta harabeye dönmüş bir hal aldığı gözlendi.Çıkan yangınla ilgili olarak polis ve itfaiye ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı.

Bir önceki yazımız olan 'Cenk Tosun' isimli dana 17 bin liraya alıcı bekliyor başlıklı makalemizde Beşiktaş, Cenk Tosun ve Güncel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir