Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

ABD, Maduro ve İran Savunma Bakanlığı’na yaptırım uygulama kararı aldı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve İran Savunma Bakanlığı’na yaptırım uygulama kararı aldığını açıkladı. İRANLI 2 YETKİLİYE YAPTIRIM UYGULANACAK ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran Savunma Bakanlığı ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yaptırım uygulanacağını duyurdu. Pompeo, İran Savunma Bakanlığı’ndan ve İran’dan nükleer ve füze programlarıyla ilişkili özellikle 2 yetkiliye yaptırım uygulanacağını belirtti. MADURO, İRAN İLE İLİŞKİLERİ NEDENİYLE YAPTIRIM LİSTESİNE ALINDI Pompeo, Maduro’nun İran ile ilişkilerinin güçlenmesine bağlı olarak yaptırım listesine alındığını belirterek, ‘Ayrıca Nicolas Maduro’ya yaptırım uyguluyoruz. Yaklaşık iki yıldır, Tahran’daki yolsuzluk yapan yetkililer, BM silah ambargosunu aşmak için Venezuela’daki gayri meşru rejimle birlikte çalıştı’ dedi. İRAN’DAN YAPTIRIM KARARIYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA: HİÇBRİ ETKİSİ OLMAYACAK Öte yandan, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’ten ABD’nin duyurduğu yeni yaptırımlar hakkında ilk açıklama geldi. İran Savunma Bakanlığı’na yönelik ABD’nin aldığı yaptırım kararını değerlendiren Zarif, ‘Bu yaptırımların bir önemi yok ve yaptırımlar yeni bir konu değil. Hiçbir etkisi olmayacak’ dedi.ABD’nin New York kentinde düzenlenen Dış İlişkiler Konseyinde konuşan Zarif, ABD ile müzakerelerin tamamen Washington yönetimine bağlı olduğunu belirtti. Bakan Zarif, ‘Biz nükleer anlaşmaya bağlıyız. ABD anlaşmaya saygı duymalıdır. Müzakere yapmaktan çekinmiyoruz, ancak daha önce müzakere edilmiş konuları yeniden müzakere etmeyiz’ ifadelerini kullandı. ‘ABD DÜNYADA YALNIZLAŞTI’ ABD’nin dünyada yalnızlaştığını belirten Zarif, ‘BM, nükleer anlaşmanın canlı olduğunu göstermiştir. ABD, İran karşısında yalnız kaldı’ dedi. Zarif, ayrıca, ‘Biz şu an burada konuşurken sanırım Pompeo tüm dikkatleri kendisine çekerek, İran aleyhinde açıklamalar yapıyor. Yeni bir şey söyleyeceğini düşünmüyorum’ ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Bilim insanları, denek olarak kullandığı maymunların kafasını matkapla delip beton döküyor başlıklı makalemizde Belçika, Dünya ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir