Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

ABD’de yetkililer açıkladı: 20 milyondan fazla koronavirüs vakası olabilir

ABD’de sağlık yetkilileri, ülkede en az 20 milyon kişinin koronavirüse yakalanmış olabileceğini açıkladı. Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) Direktörü Dr. Robert Redfield, ‘Tahminlerimiz, rapor edilen her bir vakaya karşı gerçekte 10 enfeksiyonun daha olduğuna işaret ediyor’ dedi.Dr. Redfield, ‘Bunun nedeni, testlerin hastalık belirtisi gösteren kişilerle sınırlanması ve belirti göstermeyen kişilere test yapılmaması. Mart, nisan ve mayıs aylarında kullandığımız teşhis yöntemleriyle vakaların muhtemelen yüzde 10’unu tespit edebildik’ ifadelerini kullandı. ‘SONBAHAR VE KIŞTA SAVUNMA MEKANİZMASI ÇOK ÖNEMLİ’ Redfield, ABD nüfusunun yüzde 5 ila 8’inin virüse maruz kaldığını belirterek sosyal mesafe kurallarına uyulmasını, maske takılmasını ve el temizliğine özen gösterilmesini istediğini belirterek ‘Sonbahar ve kışta savunma mekanizmaları, çok büyük önem arz edecek’ dedi. MASKE TAKMANIN ÖNEMİ VURGULANDI Washington Üniversitesi’nin tahminine göre ABD’de ekim ayına kadar koronavirüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığı sonucu 180 bin kişi hayatını kaybedecek. Amerikalıların yüzde 95’inin maske takmaları halinde ise bu sayı 146 bine inecek.Amerikan Johns Hopkins Üniversitesi’nin son verilerine göre ülkede vaka sayısı 2,4 milyonu aştı. Kovid-19’dan hayatını kaybedenlerin sayısı da 124 bini geçti.Güney ve batıdaki bazı eyaletlerde, son günlerde vaka sayısında rekor seviyede artış görüldü.Texas eyaletinde vaka ve hastaneye kaldırılan hasta sayısının artması üzerine ekonomik faaliyetlerin yeniden başlamasına yönelik plan durduruldu.BM verilerine göre ABD’nin nüfusu 331 milyon civarında.

Bir önceki yazımız olan İtalya'da baba-oğula saldıran ayının öldürülmesi kararı tepki çekti başlıklı makalemizde Dünya, Fabio ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir