Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

AB’de Oruç Reis rahatsızlığı! Michel, Merkel ve Macron birlik olup Türkiye’yi suçladı

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Türkiye’nin verdiği kararından AB liderlerinin üzüntü duyduğunu ve konunun Aralık ayındaki toplantıda ele alınacağını söyledi.Brüksel’deki AB Zirvesi’nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Michel, ‘Aralık ayında bir zirve yapmayı planlıyoruz. Ve aslında Doğu Akdeniz ile Türkiye’deki durumu bir kez daha ele almayı ve değerlendirmeyi planlıyoruz’ ifadelerini kullandı. ‘PROVAKASYON’ SUÇLAMASI Michel, AB’nin Türkiye’nin ‘tek taraflı eylemleri ve provokasyonlarından büyük üzüntü duyduğu’ düşüncesini dile getirdi. MACRON VE MERKEL NELER SÖYLEDİ? Almanya Başbakanı Angela Merkel ise ‘Türkiye’nin gerilimi artırdığı konusunda hemfikiriz’ ifadelerini kullandı.Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği’nin Doğu Akdeniz konusunda Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a destek olmaya devam ettiğini aynı zamanda Türkiye’yle diyaloğa açık olduğunu söyledi.Reuters’ın aktardığı habere göre, Macron Doğu Akdeniz ve Dağlık Karabağ gündemlerine değindi.Macron, Avrupa Birliği’nin Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalarda en kısa zamanda ateşkes beklediğini söyledi. Doğu Akdeniz’deki gerilim hakkında konuşan Macron, en son Avrupa Birliği zirvesinde Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a desteğin tekrarlandığını aynı zamanda Türkiye’yle diyaloğa açık olunduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Trump'a kötü haber! Koronavirüs aşısı başkanlık seçimleri öncesine yetişmeyecek başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Dünya ve İlaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir