Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Avusturya Başbakanı Kurz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı: Baskı ve şantajlarına boyun eğmemeliyiz

Avusturya’da yaklaşan seçim öncesi Türkiye karşıtlığıyla bilinen ve bunu da seçim politikasına alet etmekten çekinmeyen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’dan skandal bir açıklama geldi. Yunanistan’ın sınırlarını koruma konusunda desteklenmesi gerektiğini söyleyen Kurz, ‘Erdoğan’ın baskı ve şantajlarına boyun eğmemeliyiz’ dedi.Kurz, mülteci krizinin 5. yıl dönümünde Avusturya televizyonuna verdiği röportajda, bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan gerginliğe değindi. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ‘TÜRKİYE’YE TESLİM OLMAMALIYIZ’ ‘Erdoğan ve Türkiye’ye teslim olursak, o zaman iyi geceler Avrupa’ şeklinde konuşan Kurz, Birliğin ‘kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla’ suçladığı Erdoğan’ın şantajına izin vermemesi gerektiğini belirtti. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I SUÇLAMIŞTI Daha önceki açıklamalarında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk-Yunan sınırındaki mültecileri ‘silah olarak kullandığını’ öne süren Avusturya Başbakanı, ‘Yunan sınırı başta olmak üzere dış sınırlarımızda yasa dışı göçü durdurmalıyız’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir önceki yazımız olan Almanya'da bir evde 5 çocuğun cansız bedeni bulunmuştu! Anne, çocuklarını öldürüp intihara kalkışmış başlıklı makalemizde Almanya, Dünya ve Solingen hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir