Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

beIN SPORTS, Melih Şendil’in cinsiyetçi yorumlarını kınayan bir açıklama yaptı

Süper Lig ve UEFA turnuvalarının yayıncısı beIN SPORTS, spiker Melih Şendil’in kadınların spordaki yeriyle ilgili yaptığı yorumları kınadı. Açıklamada, ‘Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi’ ifadeleri kullanıldı. ‘MELİH ŞENDİL’İN YAPTIĞI YORUMU KINIYORUZ’ Yayıncı kuruluştan yapılan açıklamada, ‘beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız ‘Maç Sonu’ programında, sunucu Melih Şendil’in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız’ ifadeleri kullanıldı. MELİH ŞENDİL’DEN ÖZÜR GELDİ Bu sözler nedeniyle tepki toplayan BeinSport’un deneyimli spikeri büyük tepki gördü. Aldığı tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Şendil, başta kadınlardan olmak üzere tüm izleyicilerden özür diledi. Şendil yaptığı paylaşımda ‘Cinsiyet ayrımcılığına her zaman kati bir şekilde karşı çıkan beIN SPORTS ailesinin yani sıra, başta tüm kadınlardan ve izleyicilerimizden dün akşamki ‘Maç Sonu ‘ programında yaptığım niyetimi aşan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim’ dedi. NE DEMİŞTİ? Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Real Madrid ve Manchester City arasındaki maçın ardından ünlü spor spikeri Melih Şendil’in yorumları gündeme oturmuştu. Cinsiyetçi ifadeleri nedeniyle tepki toplayan deneyimli isim, Real Madrid’in pembe formasını eleştirmiş ve ‘Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam’ demişti.

Bir önceki yazımız olan Spor spikeri Melih Şendil, cinsiyetçi yorumları nedeniyle tepki topladı başlıklı makalemizde Manchester City, Real Madrid ve Spor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir