Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Biri Kıbrıslı Türk, iki kadını öldürüp cansız bedenleri dondurucuda saklamış

Biri Kıbrıslı Türk kökenli iki iki kadını 2018 yılında öldürmek suçlamasıyla yargılanan Zahid Younis, suçlu bulundu.İngiltere’nin başkenti Londra’nın doğusunda, geçen yıl nisan ayında bir eve yapılan baskında, derin dondurucuda tanınmaz halde iki kadın cesedi bulunmuştu. Cesetlerden birinin 38 yaşındaki Kıbrıslı Türk Mihrican Mustafa’ya, diğerinin ise 2016 yılından beri kendisinden haber alınamayan 32 yaşındaki Macar asıllı Henriett Szucs’a ait olduğu açıklanmıştı. İKİ SAVUNMASIZ KADINI ÖLDÜRDÜ Olayın yaşandığı evde oturan 36 yaşındaki şüpheli Zahid Younis’in yargılandığı davada karar duruşması görüldü. Southwark Ceza Mahkemesi savcıları, Younis’in iki savunmasız kadına ciddi derecede şiddet uyguladığını belirleyerek şüpheliyi cinayet işlemekten suçlu buldu. Younis’in cezası, aynı mahkemede yapılacak duruşmayla belirlenecek. KİLİTLİ DONDURUCU POLİSİN DİKKATİNİ ÇEKTİ Dört hafta boyunca devam eden duruşmalarda, polislerin ifadeleri de dinlendi. Nisan 2019’da polis, şikayet üzerine şüphelinin evine yaptığı baskında Younis’i bulamadı; ancak evde kilitli bir dondurucunun varlığını fark etti. Dondurucunun kapağını kırarak açan polis, ilk olarak bir cesetle karşılaştı. Daha sonradan ikinci cesedin dondurucunun alt kısmına gizlendiği tespit edildi. DONDURUCUYU ALMADAN KISA SÜRE ÖNCE CİNAYETİ İŞLEMİŞ İfadelere göre, yaşamını yitiren kadınlardan Macar asıllı Szucs’tan son olarak 2016’da haber alındı. Sanığın, dondurucuyu aynı yılın kasım ayında satın almasından kısa süre önce, 32 yaşındaki kadını öldürdüğü tahmin ediliyor.Younis’in ikinci kurbanı olan Mihrican Mustafa son olarak 2018 Mayıs’ında görüldü. Öldürülen kadınların kimi dönemlerde evsiz kaldıkları ve uyuşturucu bağımlılıklarının olduğu da ifadelere yansıdı. ÖLDÜRMEDEN ÖNCE AĞIR ŞİDDETE MARUZ KALMIŞLAR Suçun nasıl işlendiği tam olarak belirlenemedi ancak kadınların öldürülmeden önce ağır şiddete maruz kaldıklarına ilişkin kanıtlar ortaya çıktı. ‘ÖLDÜRMEDİM AMA DONDURUCUYA KOYDUM’ ‘Boksör’ lakabıyla anılan Younis cinayetleri reddetmesine rağmen kadınları dondurucuya yerleştirdiğini itiraf etti. Ölen kadınlardan Macar asıllı Szucs’un, kendisi dışarıdayken evinde öldüğünü ancak panik yaptığı için bunu polise bildirmediğini ileri sürdü. BİRİNDEN YARDIM ALMIŞ Mahkemenin başvurduğu tanıklara göre Younis, Szucs’un bedenini buzluğa koymak için bir kişinin yardımına başvurdu. Daha sonradan Mihrican Mustafa’nın cesediyle ilgili de aynı kişiden yardım aldı.Younis hakkında daha önceden birçok kez polise şikayette bulunulduğu tespit edildi.

Bir önceki yazımız olan Genç kızın şarkı söylerken çektiği videoya, tavandan düşen annesi damga vurdu! O anlar kamerada başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Dünya ve Genç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir