Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

İran’da rejim karşıtı gösterilere katılan güreşçi Navid Afkari’ye idam cezası verildi

Ülkesinde iki kez şampiyon olan İranlı Güreşçi Navid Afkari, 2018 yılında rejim karşıtı gösterilere katıldığı için idam cezasına çarptırıldı.Başarılı güreşçinin ailesine yakın bir kaynak, güreşçinin iki kez idam, 6 yıl hapis ve kırbaç cezası aldığını, Afkari’ye idam cezasının neden iki kez verildiğine dair kimsenin bilgisi olmadığını söyledi. KARDEŞLERİNE DE HAPİS CEZASI VERİLDİ İran Yüksek Mahkemesi verilen kararları onarken, aynı gösterilere katılan Afkari’nin kardeşlerinden Vahid 54, Habi ise 27 yıl hapis cezası aldı. Navid Afkari ve kardeşleri Mahkeme kararının ardından İranlı birçok kişi, İran rejimine idam cezalarını bozması için çağrıda bulunurken, geçtiğimiz ay aynı mahkemenin yine protestolara katılan 3 gencin idam kararını bozmasını örnek göstererek kararın kısa sürede alınması gerektiğini savundu.

Bir önceki yazımız olan Galatasaray, eski Fenerbahçeli Josef de Souza'nın peşine düştü başlıklı makalemizde Galatasaray, Josef de Souza ve Spor hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags:,

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir