Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

İran’dan Ayasofya’nın ibadete açılması hakkında ilk yorum: Mutluluk duyduk

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesine Avrupa ülkelerinden tepki gelirken Rusya’dan sonra İran’dan da destek açıklaması geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Ayasofya’nın ibadete açılması kararından mutluluk duyduklarını söyledi. ‘TÜRKİYE’NİN İÇ MESELESİDİR’ Sözcü Musevi, ‘Türkiye halkı ve Müslümanların memnuniyetle karşıladığı Ayasofya’nın ibadete açılması kararından biz de mutluluk duyduk.’ ifadelerini kullandı. Bu karara yönelik bazı ülkelerden gelen tepkilere ilişkin ise Musevi, ‘Ayasofya’nın durumuyla ilgili karar Türkiye’nin iç meselesidir. Bu, Türkiye’nin ulusal egemenliği çerçevesinde değerlendirilecek bir konudur.’ değerlendirmesinde bulundu.

Bir önceki yazımız olan Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in yasaklanan reklamı ortaya çıktı başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Dünya ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir