Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

İslamofobik Fransız dergisi Charlie Hebdo, yine Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli karikatürler yayımladı

İslamofobik Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Ocak 2015’te başkent Paris’te düzenlenen terör saldırılarına ilişkin yarın başlayacak yargılama öncesinde yine Hz. Muhammed’i konu ederek hakaret içeren karikatürler yayımladı. Derginin paylaşılan kapağına göre, yarın yayımlanacak bu haftaki sayıda yer alan karikatürde Hz. Muhammed’e ithafen ‘Aptallar tarafından sevilmek zordur’ cümlesi yer aldı. Karikatürde ‘Muhammed köktencilerle uğraşıyor’ ifadesine yer verildi.Kapakta ayrıca 2005’te Danimarka’da yayın yapan Jyllands-Posten gazetesi ve 2006’da Charlie Hebdo dergisi tarafından yayımlanan Hz. Muhammed’e hakaret içerikli 12 resim bulunuyor. Görsellerin altında ve üstünde ise büyük puntolarla ‘Hepsi bunun için miydi?’ ifadesi yer alıyor. 2015’TE DE YAYIMLANMIŞTI Dergiden yapılan açıklamada, saldırılara ilişkin yarın başlayacak yargılama öncesinde bu karikatürü yayımlamanın önemli olduğu savunuldu. Dergide, Ocak 2015’te saldırılardan önce ve sonra Hz. Muhammed’i konu eden hakaret içerikli karikatürler yayımlanmıştı. DAVADA 14 KİŞİ YARGILANACAK Paris’te 7 ve 9 Ocak 2015’te Charlie Hebdo dergisine ve bir Yahudi marketine düzenlenen saldırılarda 17 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırganlar polisin operasyonuyla öldürülürken saldırıları terör örgütü el-Kaide üstlenmişti. Saldırılarla ilgili yarın başlayacak davada 14 kişi yargılanacak.

Bir önceki yazımız olan Trump, 'geçici felç' nedeniyle hastaneye kaldırıldığı iddialarına yanıt verdi: Yalan haber başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Donald Trump ve Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir