Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

İsrail basını haddini iyice aştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı açık açık hedef aldılar

İsrail’de yayın yapan Times Of Israel adlı gazete, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik iftira ve tehditler içeren bir makale yayınladı. ASILSIZ İDDİALARDA BULUNULDU Orta Doğu ve Afganistan-Pakistan uzmanı olduğu iddia edilen Manish Rai adlı biri tarafından kaleme alınan sözde makalede, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı birçok asılsız iddiada bulunuldu. Yazıda, Erdoğan’ın Osmanlı Devletinin yıkılmasının ardından kaldırılan ‘halifeliği yeniden getirmeye’ çalıştığı ve bunun için ‘bazı adımlar attığı’ öne sürüldü. TÜRKİYE’NİN LİBYA HÜKÜMETİNE DESTEĞİNİ HİLAFETE BAĞLADILAR Gazeteye ait blogda yayınlanan makalede, Türkiye’nin terör örgütü PKK ve uzantılarıyla mücadele kapsamında Suriye ve Irak’ın kuzeyine düzenlediği operasyonların yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru Libya hükümetine verdiği desteğin Erdoğan’ın ‘hilafeti getirmek için attığı’ adımlar olduğu iftirası atıldı. TEHDİTLER SAVURDU Makalede ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin iç meselelerine odaklanması gerektiği aksi halde ‘sonunun devrik Libya lideri Muammer Kaddafi, devrik Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Tunus’un devrik Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali gibi olacağı’ tehdidine yer verildi.Türkiye’nin Filistin’e verdiği destekten rahatsız olan İsrail basınında, sık sık Türkiye karşıtılığı ile bilinen isimlerin yazılarına yer veriliyor.

Bir önceki yazımız olan İspanya'da hafta sonunda koronavirüs vakaları 23 bin 572 arttı başlıklı makalemizde Avrupa, Dünya ve İspanya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir