Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

İsveç’te bir mescidin önüne yakılmış Kuran-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bıraktılar

İsveç’in Karlskrona kentine bağlı Ronneby ilçesinde Müslümanların mescit olarak kullandıkları binanın önüne yakılmış Kur’an-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bırakıldı. Devlet televizyonu STV’ye açıklama yapan Arap Kültür Merkezi Başkanı Bassam Aljamil, ‘Yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu’ söyledi.İsveç devlet televizyonu SVT’nin haberinde, Ronneby belediyesine ait ve Arap Kültür Merkezi tarafından Müslümanların namaz kılması için kiralanan binanın dışında yakılmış Kur’an-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bulunduğu belirtildi. KUR’AN’IN SAYFALARININ İÇİNE TEHDİT MESAJLARI YAZILMIŞ Arap Kültür Merkezi Başkanı Bassam Aljamil, SVT’ye yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu ve Kur’an’ın sayfalarına tehdit içerikli mesajların da yazıldığını kaydetti. Aljamil, ‘Binada namaz kılmamızdan rahatsız olanlar, İslam’dan rahatsız olanlar Kur’an-ı Kerim’in sayfalarını yakarak binanın önüne bırakmış. Ayrıca domuz pastırması da bırakarak bizi rencide etmeye çalışmışlar.’ dedi. Polis ise olayla ilgili ‘nefret suçu’ soruşturması başlatıldığını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Evinde uyuyan kadın, fil saldırısında hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Bangladeş, Dünya ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir