Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Kurşuna dizilerek idam edilmişti! Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı

Tayland’da 1958 yılında 7 çocuğu öldürmek ve etlerini pişirip yemekten suçlu bulunup kurşuna dizilerek idam edilen ve 60 yıldır bir müzede sergilenen yamyamın cesedi, yakıldı. 32 yaşındaki Si Quey 1958 yılında 7 çocuğu öldürmek, cesetlerini pişirmek ve yemekten suçlu bulunmuş, ceza olarak da başkent Bangkok’da kurşuna dizilmişti. Quey’in cesedi bir süre bilim insanları tarafından incelendikten sonra mumyalanmış ve Siriraj Hastanesi Tıp Müzesi’nde sergilenmeye başlamıştı. Geçen Ağustos ayında insan hakları grupları Quey’in cesedinin ‘yamyam’ yazılı bir plaketle sergilenmesinin ‘saygısızca’ olduğunu ifade etmişti. Quey, çocukları öldürdüğünü itiraf etmiş ancak cesetleri yemediğini ifade etmişti. Quey’in cesedinin yanındaki plaket tepkiden sonra önce ‘İdam edilen mahkûm’ olarak değiştirilmiş, sonra da ceset tamamıyla sergiden çıkarılmıştı. Quey’e ölümünden 62 yıl sonra bir Budist cenazesi düzenlendiği ve cesetin geçen günlerde yakıldığı açıklandı. Sirirraj Hastanesi’nden Dr. Prasit Wattanapa, cesedin uzun yıllar boyunca insanlara, ‘Kötü şeyler yaparsan sonuçları olur’ dersi verilmesi için sergilendiğini ifade ederken, ‘Daha sonra insan hakları aktivistleri bize bunun bir ihlal olabileceğini anlattı’ dedi.

Bir önceki yazımız olan 45'nci kattan yola sandalye fırlatan sosyal medya fenomeninin kariyeri bitti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir