Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Libya’da dengeleri değiştirecek iddia: Başbakan Serrac istifa edecek

ABD basını, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın istifa etmeyi planladığını iddia etti. İstifanın Cenevre’deki müzakereler sonunda açıklanacağı öne sürüldü. MÜZAKERELER SONRASI İSTİFA EDECEK ABD’li Bloomberg haber sitesinde yer alan habere göre Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac görevinden istifa etmeye hazırlanıyor. Serrac’a yakın olduğu belirtilen yetkililerin açıklamalarına dayandırılan haberde, Serrac’ın yakında istifasını açıklamayı planladığı ve gelecek ay Cenevre’de düzenlenecek müzakereler boyunca görevine devam edeceği ifade edildi. KONSEY VE SEÇİM TALEP EDİLECEK Serrac ve yardımcılarının konuyu Libyalı ve uluslararası ortaklarıyla görüştüğünü ileri sürülen haberde, Serrac’ın istifasını hafta sonuna kadar duyurmasının beklendiği belirtildi. Habere göre, müzakerelerde Libya’daki taraflardan yönetimlerin birleşmesini sağlayacak yeni bir başkanlık konseyi ve seçim yapılması konularında anlaşmaları talep edilecek.

Bir önceki yazımız olan Çin'den koronavirüs aşısı ile ilgili sevindiren haber: Kasımda halkın kullanımına sunulacak başlıklı makalemizde Çin Halk Cumhuriyeti, Dünya ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir