Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Ruslarla görüşmeler sürerken ABD’den Türkiye’ye yeni S-400 yaptırım tasarısı

Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Adam Kinzinger ve Michael McCaul ile Demokrat Abigail Spanberger tarafından sunulan tasarıya, ‘Rus silahlarının ihracatına karşı mücadele yasası’ adı verildi. Tasarıda, S-400 tesliminin, mevcut ABD yasalarına göre yaptırım gerektiren ‘önemli bir anlaşma’ olarak kabul edilmesi öneriliyor.Tasarı, Kinzinger’in internet sitesinde yayınlandı. ‘SİLAH SATIN ALINDIĞINDA KULLANILMAK İÇİN ALINIR’ AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin Türkiye’nin elindeki S-400’leri satın alma teklifine ilişkin, ‘Bir ülke bir başka ülkeden silah ya da silah sistemi aldığı zaman bunu kullanmak için alıyor. Patriot istedik vermediler ve S-400’lerde karar kılındı’ demişti. İKİNCİ PARTİ İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR Türk ve Rus yetkililer bu ay başında, ikinci parti S-400 füze bataryalarının satın alınması için görüşmelerin devam ettiğini duyurmuşlardı.

Bir önceki yazımız olan Gök taşının düştüğü yere kurulan eşsiz kasaba! Burada evler ışıl ışıl parlıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir