Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Rusya’da gökten yağan ölü kuşlar halkta paniğe neden oldu

Rusya’nın güneybatısında, İdil Nehri kıyısında bulunan Balakovo kentinde sokak ve caddelerin ölü kuşlarla dolu olduğu görüldü. İnanılmaz görüntüler sosyal medya ve bazı yerel haber sitelerinde yayınlanarak kısa sürede milyonlara ulaştı. Görüntüler, kıyamet senaryolarını ve komplo teorilerini de beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar kuşların ölümünü, Rusya’nın kentteki büyük nükleer santraliyle ilişkilendirdi. HALK CEVAP ARIYOR Caddelere saçılan ölü kuşları gören kimi vatandaşlar şiddetli rüzgarlar veya iki sürünün kazara çarpışması gibi doğal olaylara işaret ederken, diğerleri fabrikaların neden olduğu hava kirliliğinden kaynaklanmış olabileceğini savundu. Bazıları ise, salgın döneminde de suçlanan 5G teknolojisi hedef gösterdi. ‘ÇERNOBİL’ SENERAYOSU GERÇEK Mİ OLDU? Ortaya çıkan görüntüler akıllara HBO’nun Çernobil dizisini getirirken vatandaşlardan bazıları nükleer santrallere işaret etti. Bölgedeki nükleer santrallerle ilgili bir sorun olabileceğini iddia eden vatandaşlar ‘Çernobil dizisinin başında tüm kuşlar ölüyordu’ şeklinde yorumlarda bulundu. YETKİLİLER ARAŞTIRIYOR Henüz kuş ölümlerine neden olan şeyin tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Saratov’un veterinerlik departmanı şu anda olayı araştırıyor ve bazıları ölümlerin bir kuş gribi dalgasıyla bağlantılı olabileceğini öne sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Hindistan Başbakanı'nın doğum günü kutlamaları, hidrojen dolu balonların patlamasıyla felakete dönüştü başlıklı makalemizde Doğum, Dünya ve Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir