Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Türkiye-Yunanistan gerginliğinin zirveye çıktığı günlerde Mısır ve Fransa, Doğu Akdeniz’de ortak tatbikat yaptı

Son günlerde tansiyonun yükseldiği Doğu Akdeniz’de Mısır ve Fransa tatbikat başlattı. Mısır ve Fransız Deniz Kuvvetleri unsurlarının katıldığı tatbikatın Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğin zirve yaptığı günlere denk gelmesi dikkat çekti.Konuyla ilgili olarak Mısır Ordusu tarafından yapılan açıklamada, ‘Tatbikat, ortak unsurlar arasındaki koordinasyon yeteneğine odaklanarak, gemi mürettebatının yetenek ve yüksek verimlilikle savaş misyonlarını gerçekleştirmedeki profesyonelliklerini gösterdi. Bu tatbikatlar, Mısır ve Fransız Silahlı Kuvvetleri arasındaki ortak iş birliğinin dayanaklarını desteklemektedir.’ ifadelerine yer verildi. FRANSA MISIR’IN 3’ÜNCÜ SİLAH TEDARİKÇİSİ Mısır yönetimi, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin göreve geldiği 2014’ten bu yana ABD ve Rusya’dan sonra en fazla Fransa’dan silah almayı tercih etti.Mısır ve Fransa ‘Rafale’ tipi 24 savaş uçağı alımına ilişkin anlaşmayı 2015’te Kahire’de imzalamıştı. Fransa’nın satılamayan savaş uçakları olarak nitelendirilen ‘Rafale’ tipi uçakları Mısır’ın alması uzun süre gündem olmuş ve farklı şekillerde yorumlanmıştı. TATBİKATIN ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ Mısır ve Fransa tarafından gerçekleştirilen söz konusu tatbikat, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginliğin hemen üzerine denk geldi. Türkiye de gerek hava gerekse deniz unsurları ile bölgedeki eğitim ve operasyonel faaliyetlerine devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Yunan Başpiskopos'tan Türkiye için skandal sözler: İnsanlığın inkarı başlıklı makalemizde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Dünya ve Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir