Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Türkiye’ye rakip olan 6 ülke, Doğu Akdeniz Gaz Forumu’nun kuruluşu için imzaları attı

BBC’nin haberine göre Mısır, İsrail, Yunanistan, Kıbrıs, İtalya ve Ürdün’ün video konferansla yapılan törende imzaladığı kuruluş anlaşmasıyla, Doğu Akdeniz’den doğalgaz ihracatını teşvik etmek isteyen altı ülkenin oluşturduğu forum, resmi bir statü kazandı.Grup, aynı zamanda Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki doğalgaz çıkarma tartışmasında, Türkiye’nin bölgesel rakiplerini bir araya getiriyor. Ayrıca İsrail, forumun Arap komşularıyla ilişkilerini güçlendirmesini umuyor. FİLİSTİN DE İMZA ATACAK İDDİASI Mısır’ın resmi haber ajansı MENA, daha önce Filistin Yönetimi’nin de anlaşmaya imza koyacağını bildirmişti. İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, yaptığı yazılı açıklamada Filistin Yönetimi’nin de Forum’un bir parçası olduğunu söyledi. FRANSA DA KATILMA BAŞVURUSU YAPTI Fransa da Forum’a katılma başvurusu yaparken, ABD ve Avrupa Birliği gözlemci statüsü talep etti.

Bir önceki yazımız olan 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan polis memuru tutuklandı başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Dünya ve Kız hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir