Son Dakika Canlı Maç Sonuçları, Son Dakika Spor Haberleri, Son Dakika Dünya Haberleri, Son Dakika Tokat Haberleri, Son Dakika Karabük Haberleri

Yunanistan, Türk heyetiyle NATO’da yapılan teknik toplantıyı inkar etti

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı tarafından Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında ‘Ayrıştırma Usullerinin’ ele alındığı NATO karargahındaki teknik toplantının tamamlandığı bildirilmişti. Yunan resmi ajansı ANA ise Atina’daki diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, ‘Yunan heyetin Türk yetkililerle diyalog kurmadığı’ iddia edildi. Askeri unsurlar arasındaki muhtemel müdahalelerin engellenmesine yönelik tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu inkar eden Yunan diplomatik kaynakları, bir Yunan subayın, Yunanistan’ın NATO Genel Sekreterinin olası gerginliği azaltma mekanizmasına ilişkin önerileri hakkındaki değerlendirmesini sunmak için NATO Askeri Komite Başkanının ofisine gittiğini söyledi. GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPILMADIĞI İDDİA EDİLDİ Söz konusu kaynaklar, Askeri Komite Başkanının, Yunan subaydan sunulan değerlendirmeler hakkında ‘Bir dizi açıklama istediğini’ öne sürerek, ‘Türk subayla herhangi bir diyalog kurulmadığını’ savundu. ‘Teknik toplantılar kapsamında görüş alışverişi yapılmadığını’ ileri süren Yunan kaynaklar, Ankara’dan yapılan açıklamanın, ‘Türkiye’nin olası yaptırımlardan kaçınmak için gerçek dışı bir tablo sunma çabasının bir parçası olduğunu’ iddia etti. MSB AÇIKLAMIŞTI Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında ‘Ayrıştırma Usulleri’nin ele alındığı NATO Karargahındaki teknik toplantının tamamlandığını duyurmuştu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, askeri unsurlar arasındaki muhtemel müdahalelerin engellenmesine yönelik tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu belirtilmişti. Müteakip toplantının önümüzdeki günlerde icra edilmesinin planlandığı kaydedilmişti.

Bir önceki yazımız olan Trump, seçim vaatlerine devam ediyor: Kazanırsam İran ile yeni bir anlaşma imzalayacağım başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Donald Trump ve Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir